Etiuda filmowa

Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii

Etiuda filmowa

Według danych GUS, za niecałe 30 lat aż 75% gospodarstw domowych w Polsce będzie bezdzietnych. Jest to tragiczna lecz niestety oparta na faktach prognoza.

Młodzi ludzie boją się rodzicielstwa. Jednak jako rodzice i wychowawcy możemy im pomagać dostrzegać piękno stałego związku i bycia rodzicem, tak by spostrzegali to jako wyzwanie a nie zagrożenie.

W ramach projektu „Dbam o świat i siebie” udało nam się nagrać etiudę filmową w dwóch częściach:

Prawdziwy mężczyzna nie boi się wyzwań – nawet na całe życie. Dziecko na całe życie.)

oraz:


Nie ma idealnych kobiet, ale są te, z którymi warto spędzić całe życie

Każda trwa zaledwie kilka minut. Ze względu na swą metaforyczną i poruszającą emocje formę może być wykorzystana jako inspiracja dyskusji na przykład podczas lekcji wychowawczej (lub rozmowy z własnymi dziećmi). 

Kim jest prawdziwy mężczyzna? Czy istnieją kobiety idealne? Czego pragniemy, czego obawiamy się myśląc o swojej przyszłości? Czy widzimy w niej miejsce na miłość romantyczną, ale też rodzicielską? Co możemy robić już teraz by przyszłości odnaleźć szczęście związane z tworzeniem rodziny? 

To tylko przykładowe pytania. Myślimy o stworzeniu konspektu lekcji jeżeli będzie z Państwa strony takie zapotrzebowanie. Na razie serdecznie zapraszamy by obejrzeć za linkowane etiudy. Napiszcie też do nas co o nich sądzicie.

____________________

#PoPierwszeRodzina#RodzinaToSiła#MRiPS#rodzina#ojcostwo#macierzyństwo#rodzinajestnajważniejsza#troska#pokolenieY#PokolenieZ#badania#rodzicielstwo#mama#tata#ojciec#dzieci#dziecko#dzieckowdrodze#pierwszedziecko#matkapolka#love#positivevibes#staypositive#housbandandwife#happilymarried#zakochani#miłość

Projekt dofinanso

Projekt dofinansowany w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Po pierwsze Rodzina!” Na rok 2021. 

Całkowita wartość zadania: 300 000,00 PLN Wartość finansowania: 300 000,00 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *