Konkretne potrzeby 2024

Konkretne potrzeby 2024

Drodzy,

Planując rozwój naszego e-learningu o inne kursy (patrz: plany na 2024) oraz do rozwoju podcastów, szykujemy się do zakupów.

Do tego potrzebujemy sprzętu, który pozwoli nam robić wysokiej jakości nagrania. Żeby jakość i merytoryka szły w parze.

W pierwszej połowie tego roku, planujemy utworzyć studio nagrań, które pozwoli nam wynieść na nowy poziom jakość naszych materiałów.

Planowane zakupy:

Taką wstępną wycenę i pomoc w dobraniu dostaliśmy od https://www.mega-acoustic.pl/ z informacją że to absolutne minimum, w kontekście pomieszczenia o którym myślimy.

W sumie: 9505 złpomóż nam zgromadzić te środki – wpłać darowiznę tutaj

W dalszej perspektywie:

  • oprogramowanie do obsługi dźwięku: https://www.reaper.fm/purchase.php – koszt licencji 60 USD (około 230 zł)
  • komputer, służbowy, wydelegowany do tego jednego zadania: do tworzenia treści: MacBookPro  (koszt: około 5000 zł). –
    Da nam (z deklaracji osób które pomagały nam utworzyć powyższą listę), gwarancję stabilnej pracy na dźwięku i nagraniach. Dodatkowo, zależy nam na tym, by było to urządzenie mobline – dzięki temu, praca możliwa będzie zawsze na tym samym poziomie, nieważne w jakim miejscu.

Główna lista to optimum jakiego potrzebujemy do tego, by nasze materiały tworzyć w jednym miejscu, z dobrym dźwiękiem i światłem. Kurs „pierwsze kroki wyjścia z porno” pragniemy nagrać od nowa, tak by dodać do niego nowe treści. Podobnie chcemy w najwyższej jakości nagrać materiały do planowanego na lato programu wsparcia rodziców w przeprowadzeniu cyfrowego detoksu u dzieci cierpiących z powodu technowypalenia (uzależnienia od nowych technologii).

Dodatkowo, da nam to możliwość pracy zdalnej – tak, byśmy mogli udać się „w teren” lub na wydarzenie, konferencję i nie tylko zdać Wam z niej relację w wysokiej jakości, ale także nagrać wywiady z gośćmi tych wydarzeń.

Powyższe sprzęty to wynik naszych poszukiwań – jeżeli ktoś z Państwa ma inne sugestie, lub dysponuje sprzętem który chciałby nam ofiarować, prosimy o kontakt.

Pragniemy przy tym bardzo podziękować naszym obecnym Darczyńcom, bez których nie bylibyśmy w stanie tak prężnie działać.

I teraz tak (pisze Bogna). Absolutny priorytet to:

  • Rejestrator dźwięku
  • Mikrofony i filtry
  • Statywy do mikrofonów
  • Lampy ledowe
  • Statywy oświetleniowe
  • Tła do nagrań

Czyli 3100 PLN to absolutne minimum

W tym sensie, że kamerki, które będą w miarę dobrze nagrywać przy dobrym oświetleniu mamy – żeby od czegoś zacząć.

pomóż nam zgromadzić te środki – wpłać darowiznę tutaj